Spotkanie z Januszem Kosmowskim

Spotkanie z Januszem Kosmowskim

W niedzielę 15 kwietnia 2018 roku, odbyły się pierwsze zajęcia w ramach cyklu „Rodzinnych spotkań w Muzeum” włączonych w obchody Roku Jubileuszu 150. rocznicy spadku meteorytu Pułtusk.

Spotkanie poprowadził Pan Janusz Kosmowski, pasjonat i poszukiwacz meteorytów, znalazca największego po II wojnie światowej egzemplarza meteorytu Pułtusk (ponad 1,5 kg). Dzieci wraz z rodzicami mogły zapoznać się z tajnikami jego pracy oraz ze sprzętem, jaki wykorzystywany jest w trakcie poszukiwań. Największą atrakcją spotkania było losowanie dziecięcego wykrywacza metali ufundowanego przez Pana Janusza. Nagrodę odebrała Ala, która wraz z rodzicami przyjechała aż z Warszawy. Postaraliśmy się, aby nikt nie wyszedł z muzeum zawiedziony. Na każdego z uczestników czekał słodki poczęstunek, foldery o tematyce meteorytowej oraz ołówki z naszym logo.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym za udział w zajęciach, a Panu Januszowi Kosmowskiemu za niezwykle ciekawe spotkanie i podzielenie się z nami swoją pasją. Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie się rozwijać.

Zapraszamy na kolejne „Rodzinne spotkania w Muzeum”, o których będziemy informować na bieżąco.
Przejdź do treści