Edukacja

 

Inspiracje muzealne

Inspiracje muzealne to cykl wydarzeń kulturalnych zapoczątkowany w 2017 r., w ramach którego Muzeum Regionalne w Pułtusku organizuje spotkania, wykłady, pogadanki z naukowcami, ludźmi z pasją, osobami o interesującej przeszłości. Zaproszenie kierujemy przede wszystkim do młodzieży, ale także do wszystkich, którzy zechcą wziąć udział w spotkaniu. Podczas jednych z pierwszych Inspiracji… mieliśmy zaszczyt poznać i porozmawiać ze Sprawiedliwą Wśród Narodów Świata, sanitariuszką podczas powstania warszawskiego – panią Jadwigą Przybylską-Wolf, a także wysłuchać fascynującego wykładu prof. dra hab. Władysława Duczko na temat historii wikińskich podbojów.
Informacje o najbliższych spotkaniach z cyklu Inspiracje muzealne będą pojawiać się na bieżąco w aktualnościach.


Lekcje muzealne

Dzieci i młodzież w zorganizowanych grupach szkolnych zapraszamy do udziału w zajęciach edukacyjnych Muzeum Regionalnego w Pułtusku. Staramy się, by nasze lekcje w atrakcyjny sposób zachęcały do zgłębiania historii miasta.
Oferujemy przeprowadzenie lekcji muzealnych w następujących blokach tematycznych:
1. „Średniowieczne proto-miasto w Pułtusku. Multimedialna ekspozycja z dziejów kasztelanii majątkowej biskupstwa płockiego”;
2. „Dzieje Pułtuska”;
3. „Napoleon w Pułtusku”;
4. „Praetorium Pultoviensis”.

W celu rezerwacji terminu zajęć prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.


Warsztaty

W czasie ferii zimowych, wakacji oraz w okresie bożonarodzeniowym Muzeum Regionalne organizuje warsztaty dla dzieci. Podczas zajęć uczestnicy poznają historię Pułtuska od najdawniejszych czasów w sposób dostosowany do możliwości odbioru przez najmłodszych. Mają okazję założyć stroje z epoki lub ich elementy. Poprzez zabawę, jak np. układanie puzzli, wykonywanie różnego rodzaju prac plastycznych, czy technicznych, poznają ciekawostki związane z zabytkami znajdującymi się w muzeum. Z kolei w trakcie warsztatów bożonarodzeniowych i wielkanocnych dzieci wykonują różnego rodzaju ozdoby związane ze świętami.
Informacje dotyczące tematyki oraz terminów organizowanych warsztatów Muzeum zamieszcza z stosownym wyprzedzeniem na swoim koncie na portalu społecznościowym Facebook.pl oraz w „Aktualnościach” na stronie internetowej.


Przejdź do treści