Briefing prasowy nt. realizacji projektu „Pułtusk przez wieki” – cykl filmów o historii miasta

Briefing prasowy nt. realizacji projektu „Pułtusk przez wieki” – cykl filmów o historii miasta

W czwartek 17 września 2020 r. w Sali Rady Urzędu Miejskiego w Pułtusku, jako jedno z wydarzeń towarzyszących XXIII Dniom Patrona Pułtuska św. Mateusza, odbył się briefing prasowy nt. realizacji projektu „Pułtusk przez wieki” – cykl filmów o historii miasta dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

Briefing był relacjonowany na żywo na profilu Miasto Pułtusk w portalu społecznościowym Facebook.

Podczas spotkania Dyrektor Muzeum Regionalnego Andrzej Popowicz przedstawił ogólną ideę projektu i podkreślił jego wagę dla promocji nie tylko działalności Muzeum, ale również całego miasta. Burmistrz Miasta Pułtusk Wojciech Gregorczyk podziękował Muzeum za tę oraz inne inicjatywy, jakie podejmuje. Koordynator projektu Monika Żebrowska wprowadziła w szczegóły przedsięwzięcia – od przygotowania wniosku o dofinansowanie do samej realizacji filmów, a także przedstawiła osoby, które zostały zaproszone do współpracy. Projekt jest realizowany we współpracy z telewizją internetową PułtuskNEWS. Jej przedstawiciele: Robert Gorczyński i Jan Kisiel przybliżyli kilka zagadnień technicznych, przede wszystkim poruszyli temat audiodeskrypcji, która stanowi ważny element publikowanych filmów.

Po tym wprowadzeniu przedstawiciele prasy i zaproszeni goście mieli możliwość obejrzeć przedpremierowo 6 odcinek cyklu „Pułtusk przez wieki” pt. „Bitwy pod Pułtuskiem w epoce napoleońskiej”. Premiera internetowa tego odcinka już dziś (17.09.2020) o godz. 18:00 na kanale PułtuskNEWS w serwisie YouTube. Zapraszamy!

A tu filmowa zapowiedź całego cyklu:

ZAPOWIEDŹ
Przejdź do treści