Wystawa „Archeologia Pułtuska i okolic 2009-2019” przedłużona do 31 marca 2020 r.

Z przyjemnością informujemy, że wystawa czasowa, pt. „Archeologia Pułtuska i okolic 2009-2019” zorganizowana przez Samorząd Gminy Pułtusk, Muzeum Regionalne w Pułtusku, Parafię pw. św. Mateusza w Pułtusku oraz Pracownię Archeologiczno-Konserwatorską SZPILA została przedłużona do 31 marca 2020 r.

Wystawę podsumowującą działania archeologiczne w Pułtusku i regionie na przestrzeni ostatnich 10 lat nadal można oglądać w siedzibie Muzeum – kamienicy przy ul. Rynek 36.

Prezentowane zabytki pochodzą z badań prowadzonych w Pułtusku, Lutobroku, Poniatach Wielkich, Kacicach i Stawinodze. Ekspozycja ukazuje bogactwo i zróżnicowanie archeologicznych dóbr kultury w regionie, dlatego mamy nadzieję, że stanie się przyczynkiem do zintensyfikowania działań zmierzających do ochrony dziedzictwa kulturowego tej części Mazowsza.

Relację z otwarcia, które miało miejsce 27 listopada 2019 r. oraz galerię zdjęć można znaleźć TUTAJ.