Weekend seniora z kulturą w Muzeum

W pierwszy weekend jesieni, w dniach 27-29 września Muzeum Regionalne w Pułtusku wzięło udział w akcji „60+ Kultura” organizowanej co roku przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem inicjatywy jest umożliwienie seniorom skorzystania z oferty instytucji kultury, a dzięki temu – wypracowania wśród nich świadomości, jak wiele do zaoferowania mają działające w ich okolicy placówki.
W ramach wydarzenia Muzeum zaproponowało seniorom bezpłatne zwiedzanie ekspozycji muzealnych:
– „Średniowieczne proto-miasto w Pułtusku. Multimedialna ekspozycja z dziejów kasztelanii majątkowej biskupstwa płockiego”,
– „Dzieje Pułtuska”,
– „Napoleon w Pułtusku”.
Dodatkowo w piątek 27 września o godz. 12:00 dla zainteresowanych w każdym wieku zorganizowano wykład, pt. „Unia Lubelska: perspektywa jubileuszowa”, który wygłosił prof. dr hab. Radosław Lolo. Ponadto w sobotę 28 września odbyła się wycieczka po mieście, w której również mogli wziąć udział nie tylko seniorzy.