Warsztaty ceramiczne w Muzeum Regionalnym w Pułtusku

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia w sobotę 1 grudnia 2018 r. Muzeum Regionalne w Pułtusku zorganizowało warsztaty ceramiczne dla dzieci, które poprowadzili Państwo Danuta i Piotr Bożek – rękodzielnicy specjalizujący się w wyrobach z ceramiki. Podczas zajęć uczestnicy wykonywali świąteczne zawieszki oraz figurki bałwanka. Instruktorzy zapoznali dzieci z podstawowymi zasadami pracy z gliną i wyjaśnili poszczególne etapy powstawania ceramicznych przedmiotów. Na koniec Państwo Bożek przygotowali niezwykle interesujący pokaz toczenia na kole garncarskim. Przy wsparciu Pani Danuty również dzieci próbowały swoich sił w toczeniu robiąc miseczki oraz kubki. Wszystkim uczestnikom oraz naszym instruktorom serdecznie dziękujemy za udział w warsztatach!