Warsztaty archeologiczne „W średniowiecznym grodzie” – drugie spotkanie

W środowe przedpołudnie 11 października 2017 r. Muzeum Regionalne odwiedziła grupa „Tygrysków” i „Niedźwiadków” z Przedszkola Clever w Pułtusku. Maluchy wzięły udział w październikowym cyklu warsztatów archeologicznych, które prowadzi Paulina Biernacka. Dzieci miały okazję zwiedzić naszą ekspozycję w wieży ratuszowej, a dodatkowo dowiedzieć się, jakim zadaniom musi sprostać muzeum, a także czym zajmuje się archeologia i archeolodzy. Maluchy mogły zobaczyć, jak przed wiekami budowano domy, jak urządzano wnętrza, co jadano, a także jak się ubierano. Zajęcia dopełniły prace manualne. Dzieci mogły się wcielić w archeologów rekonstruujących gliniane naczynia i przekonać się, jak ich praca potrafi być trudna, ale także niezwykle ciekawa.