Trwają prace remontowe wieży ratuszowej

W trosce o zachowanie najstarszego zabytku w Pułtusku, jakim jest wieża ratuszowa – główna siedziba Muzeum Regionalnego w Pułtusku, Gmina Pułtusk wystąpiła z wnioskami o dofinansowanie remontu tego obiektu do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. W wyniku naborów, na zabezpieczenie, zachowanie i utrwalenie substancji zabytku, uzyskała dofinansowanie z MKiDN w ramach programu „Ochrona zabytków” w wysokości 300 tys. zł oraz dotację celową od MWKZ w wysokości 600 tys. zł.

Prace remontowe trwają od połowy sierpnia i zgodnie z harmonogramem mają zakończyć się w październiku 2019 r. Intensywne roboty na wysokościach nie zakłócają pracy Muzeum, które jest otwarte dla zwiedzających w normalnych godzinach, czyli od wtorku do piątku od 10:00 do 16:30, w soboty i niedziele wrześniowe od 10:00 do 18:00, a od października od 10:00 do 16:30. W poniedziałki Muzeum jest nieczynne.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzin!