„Święty dwóch narodów – powrót relikwii św. Władysława” – film dokumentalny dofinansowany z Funduszu Patriotycznego

Od lipca b.r. Muzeum Regionalne w Pułtusku realizuje projekt pt. „Święty dwóch narodów – powrót relikwii św. Władysława”, który otrzymał dofinansowanie ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w ramach programu Fundusz Patriotyczny – Edycja 2021 WOLNOŚĆ PO POLSKU.

Projekt zakłada realizację filmu dokumentalnego dotyczącego postaci św. Władysława I Arpada, którego kanwą będzie odnalezienie w 2016 r. relikwii z głowy Świętego przez pracowników Muzeum w kościele pw. św.św. Piotra i Pawła w Pułtusku.

Projekt realizowany jest w partnerstwie z:

Instytutem Badań w Dyscyplinie Historia AFiB Vistula
Konsulatem Generalnym Węgier w Gdańsku
Parafią św. Jana Pawła II w Pułtusku
Stowarzyszeniem „Wspólnota Polska” – Dom Polonii w Pułtusku
JJStudio Jan Kisiel

Patronat medialny: Pułtusknews

Dofinansowano ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego