Relacja z XV Wielkiego Jarmarku Średniowiecznego

Dnia 17 czerwca 2017 r. odbył się XV Wielki Jarmark Średniowieczny zorganizowany przez Burmistrza Miasta Pułtusk, Muzeum Regionalne w Pułtusku oraz agencję eventową Templum Temporis. Od godz. 11:00 do 21:00 można było uczestniczyć w wielu atrakcjach: obejrzeć turnieje rycerskie, spróbować się z rycerzami w walce na miecze, nauczyć się strzelania z łuku, jak również dawnych tańców, a także obserwować i uczestniczyć w warsztatach dawnego rzemiosła. Ponadto kilkudziesięciu wystawców i rękodzielników przyjechało do Pułtuska, by oferować swoje produkty: żywność tradycyjną, regionalną, wyroby artystyczne i użytkowe. Jarmark zakończył pokaz teatru ognia, który ściągnął wielu zainteresowanych. Impreza cieszyła się ogromną popularnością – uczestniczyło w niej wielu Pułtuszczan oraz gości spoza miasta.

Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.