„Poznając tradycje bożonarodzeniowe i karnawałowe” – wykład dr Bożeny Józefów-Czerwińskiej

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, w ramach zapoczątkowanego w 2017 roku cyklu „Inspiracje muzealne”, 10 grudnia 2019 r. Muzeum Regionalne w Pułtusku we współpracy z Akademią Finansów i Biznesu Vistula filia Akademia im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku zorganizowało wykład, pt. „Poznając tradycje bożonarodzeniowe i karnawałowe”. Prelekcję wygłosiła dr Bożena Józefów-Czerwińska prowadząca badania nad procesami przemian kulturowo-społecznych oraz recepcji wiedzy kulturowej, a w szczególności wierzeń, kosmowizji, duchowości i obrzędowości. W przedświątecznym spotkaniu wzięli udział między innymi uczniowie Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa w Pułtusku.