„O wolną i niepodległą Polskę” – relacja ze spektakli 15 i 16.11.2019

W dniach 15 i 16 listopada 2019 r. Muzeum Regionalne w Pułtusku wystawiło na scenie sali kina „Narew” MCKiS spektakl w reżyserii Grzegorza Milczarczyka, pt. „O wolną i niepodległą Polskę”, który był wznowieniem projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Prapremiera spektaklu odbyła się 12 czerwca 2019 r. i została gorąco przyjęta przez publiczność.

Wspólnym wysiłkiem aktorów, organizatorów oraz darczyńców udało się ponownie ukazać historię młodych ludzi z Pułtuska i okolic, którzy mieli odwagę walczyć o wolną Polskę.

Poniżej prezentujemy program spektaklu z najważniejszymi informacjami dotyczącymi produkcji.

Uzupełnienie:

W roli Tadeusza Malika, ps. „Wiarus” wystąpił Daniel Zawrot.

W role strażników wcielili się członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej 13. Pułku Piechoty.

W rolach ławników wystąpili przedstawiciele Fundacji Edukacji Historycznej z Warszawy: Michał Kępiński i Mateusz Kępiński.

Charakteryzacją zajęły się Natalia Piotrowska i Zuzanna Zaremba.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji spektaklu.

Dziękujemy publiczności za tak gorące przyjęcie i pozytywny odzew. Za dowód niech posłuży recenzja zamieszczona na Facebooku przez Pułtuszczankę, która obejrzała spektakl:

Jeszcze raz bardzo dziękujemy. Nasi pułtuscy Bohaterowie zostali przywróceni pamięci.