Niezłomni Ziemi Pułtuskiej – początek wystawy czasowej

Dnia 1 marca 2018 r. w Muzeum Regionalnym w Pułtusku uruchomiona została pierwsza wystawa czasowa poświęcona dowódcom podziemia niepodległościowego rejonu pułtuskiego pod nazwą „Niezłomni Ziemi Pułtuskiej”, na której prezentowane są plansze oraz zabytki ze zbiorów Muzeum przekazane przez rodziny „żołnierzy wyklętych”. Już pierwszego dnia wystawę zwiedziły m.in. rodziny Edmunda Zakrzewskiego „Kory”, Mieczysława Żebrowskiego „Kordiana”, Zenona Bobowskiego „Karola”, Stępniewskich z Prusinowic oraz Piotra Tomczaka.

Wnuczka Mieczysława Żebrowskiego, Joanna Rościszewska-Kusowska przekazała do biblioteki Muzeum Regionalnego biografię księdza Tadeusza Żebrowskiego – syna „Kordiana” – autorstwa księdza Michała Mariana Grzybowskiego, natomiast drugi syn Mieczysława – Jan podzielił się wspomnieniami związanymi m.in. z ojcem i jego pracą w podziemiu.

Bezpłatna wystawa czynna jest do 31 marca 2018 r. Serdecznie zapraszamy!