Mieszkańcy Ziemi Pułtuskiej śpiewają i grają dla Niepodległej – relacja z koncertu

W niedzielę 17 czerwca 2018 r. w Amfiteatrze im. Krzysztofa Klenczona w Pułtusku odbył się koncert pt. „Mieszkańcy Ziemi Pułtuskiej śpiewają i grają dla Niepodległej” zorganizowany przez Komitet Ziemi Pułtuskiej Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej pod Patronatem Narodowym Prezydenta RP. Pomysłodawcą i koordynatorem wydarzenia był pułtuski artysta, kompozytor Pan Dariusz Zawadzki, a Muzeum Regionalne zostało zaproszone do współpracy jako jeden z partnerów w realizacji tego przedsięwzięcia.

Koncert będący widowiskiem słowno-muzycznym z aktywnym udziałem publiczności rozpoczął się o godz. 18:00. Na początku głos zabrał Minister Środowiska i Przewodniczący KZPOSRONRP Pan Henryk Kowalczyk, wyznaczona do pełnienia funkcji Burmistrza Miasta Pułtusk Pani Dorota Subda oraz Dyrektor Domu Polonii Pan Michał Kisiel.

Rolą prowadzących, poza zapowiadaniem kolejnych utworów, było przybliżenie dziejów Pułtuska w latach 1905-1989, co uczynili w kilku blokach. Rys historyczny zilustrowany został pokazem zdjęć archiwalnych Pułtuska ze zbiorów Muzeum Regionalnego. Wśród śpiewanych tego wieczora utworów znalazły się pieśni patriotyczne, religijne, wojskowe, ale także popularne i rozrywkowe. Gościem wieczoru był aktor teatralny i filmowy, Pan Grzegorz Milczarczyk, który wyrecytował wiersz Jonasza Kofty pt. „W moim domu”.

Koncert z udziałem wielu artystów pochodzących z Ziemi Pułtuskiej, przyciągnął liczną widownię i był doskonałą okazją do wspólnego świętowania setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Relacja filmowa

Zdjęcia: Urząd Miejski w Pułtusku