Materiały pokonferencyjne Uwarunkowania rozwoju turystyki kulturowej na Mazowszu

W dniu 21 września 2017 r. w ramach XX Jubileuszowych Dni Patrona Miasta św. Mateusza odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa pt. „Turystyka kulturowa w rozwoju Mazowsza”, której organizatorami byli: Burmistrz Miasta Pułtusk, Katedra Ekonomiki Edukacji, Komunikowania i Doradztwa Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków w Warszawie, Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków w Warszawie Delegatura w Ciechanowie, Akademia Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku oraz Muzeum Regionalne w Pułtusku.

Właśnie ukazała się publikacja zawierająca materiały pokonferencyjne, zatytułowana Uwarunkowania rozwoju turystyki kulturowej na Mazowszu.

Zapraszamy do lektury szczególnie polecając artykuły pracowników Muzeum Regionalnego w Pułtusku: archeolog Doroty Stabrowskiej pt. Rekonstruowanie pułtuskiej przeszłości oraz Pauliny Biernackiej (wraz z Martą Biernacką) pt. Znaczenie badań etno-historycznych w podnoszeniu walorów turystycznych regionów i subregionów.