Kwesty na renowację nagrobków na pułtuskich cmentarzach

Zapraszamy do udziału w corocznej kweście na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków na cmentarzu Świętego Krzyża w Pułtusku.  W tym roku już po raz szesnasty 1 listopada wolontariusze z puszkami czekać będą na Państwa przy bramie głównej i bramach bocznych.
Tego dnia po raz pierwszy odbędzie się również kwesta na I cmentarzu, gdzie członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej 13. Pułku Piechoty będą zbierać datki na odnowienie niszczejących grobów żołnierskich.
Organizatorami zbiórek są: Parafia pw. św. Stanisława Kostki, Parafia pw. św. Mateusza, Burmistrz miasta Pułtusk, Pułtuskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne, Grupa Rekonstrukcji Historycznej 13. Pułku Piechoty oraz Muzeum Regionalne w Pułtusku.