Konferencja prasowa dot. przekazania eksponatu

Dnia 30 sierpnia 2017 r. o godz. 14:00 odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez Muzeum Regionalne oraz pułtuski Klub Gazety Polskiej, dotycząca przekazania do zbiorów naszej instytucji schowka na broń z domu Konstantego Pańkowskiego z Gromina – żołnierza antykomunistycznego podziemia niepodległościowego.

Podczas konferencji nastąpiło podpisanie protokołu przekazania zabytku. Wnuk Konstantego – Edward Pańkowski opowiedział o historii skrytki. Dyrektor Muzeum Andrzej Popowicz – przybliżył procedury związane z przyjęciem i opracowywaniem eksponatu oraz merytoryczną pracą muzealnika, przewodniczący Klubu Gazety Polskiej opowiedział o działalności organizacji. Dyskusja potoczyła się w kierunku planów utworzenia ekspozycji dotyczącej walki żołnierzy podziemia niepodległościowego na ziemi pułtuskiej w latach 1939-1956. Spotkanie zakończyło się swobodnymi rozmowami o historii.