Kolejny fragment meteorytu Pułtusk w zbiorach Muzeum

W piątek 18 września 2020 roku Muzeum Regionalne w Pułtusku wzbogaciło się o kolejny okaz meteorytu Pułtusk za sprawą niezwykłej uprzejmości Pana Janusza Kosmowskiego – znanego poszukiwacza meteorytów – który przekazał bezpłatnie swoje znalezisko z lutego 2020 roku. Meteoryt waży 89 g i został odnaleziony w elipsie spadku na terenie Starego Sielca. Serdecznie dziękujemy za ten cenny dar. Wcześniej Pan Janusz przekazał Muzeum bursztyn również znaleziony w okolicach Starego Sielca oraz piętkę odciętą od fragmentu meteorytu Canyon Diablo.

Poniżej film Pana Janusza, w którym opowiada o swoim znalezisku: