Inauguracja Jubileuszu 150. rocznicy spadku największego na świecie deszczu meteorytów kamiennych

Dnia 30 stycznia 2018 r. w sali Auditorium Maximum Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku odbył się wykład dr Jadwigi Białej pt. „Meteoryt Pułtusk – 150. lat po spadku” inaugurujący obchody Jubileuszu 150. rocznicy spadku największego na świecie deszczu meteorytów kamiennych. Uroczystość zorganizowaną przez Burmistrza Miasta Pułtusk, Muzeum Regionalne w Pułtusku, Akademię Humanistyczną im. A. Gieysztora w Pułtusku i Polskie Towarzystwo Meteorytowe uświetniło wręczenie przez Rektora J. M. Adama Koseskiego Medali Fromborskich, ustanowionych w 2010 r. przez Akademię Humanistyczną. Gośćmi specjalnymi byli: Burmistrz Miasta i Gminy Frombork pani Małgorzata Wrońska oraz pan Janusz Kosmowski, poszukiwacz meteorytów, znalazca największego fragmentu meteorytu Pułtusk po II wojnie światowej. Uroczystość, która zgromadziła w auli ok. 350 osób, poprowadził Dyrektor Muzeum Regionalnego w Pułtusku pan Andrzej Popowicz.