Co roku w okresie poprzedzającym święta wielkanocne Muzeum organizuje kiermasz i warsztaty pt.: Spotkania ze Sztuką Wielkanocną Puszczy Białej. Oprócz Muzeum organizatorami imprezy są Burmistrz Miasta Pułtusk oraz Stowarzyszenie „Puszcza Biała – Moja Mała Ojczyzna”. W holu Urzędu Miejskiego w Pułtusku dla wszystkich zainteresowanych dzieci przygotowywane jest stanowisko pracy, gdzie mogą wykonać własnoręcznie tradycyjne kurpiowskie palmy, pisanki oraz kwiaty z bibuły. Dodatkowo mieszkańcy miasta i turyści mogą nabyć tego dnia kurpiowskie rękodzieło: ozdoby świąteczne, serwetki itp.