Ferie zimowe z Muzeum Regionalnym w Pułtusku: „Z wizytą w średniowiecznej pracowni krawieckiej”

W czwartek 31 stycznia 2019 r. odbyły się drugie zajęcia w ramach cyklu Ferie zimowe z Muzeum Regionalnym w Pułtusku. Warsztaty archeologiczne pt. „Z wizytą w średniowiecznej pracowni krawieckiej” przeprowadziła Paulina Biernacka, pracownik Muzeum. Na początku dzieci zwiedziły wystawę stałą prezentującą najstarsze dzieje Pułtuska, na której przede wszystkim poznały zabytki związane ze średniowiecznym tkactwem i krawiectwem: kościane igły, nożyce, przedmioty służące do obróbki lnu. Następnie poznały zagadnienia związane z modą średniowieczną, dowiedziały się, jakie wówczas panowały „trendy” i jak wyglądał strój osoby „modnej”. Na koniec uczestnicy wcielili się w rolę krawców i samodzielnie uszyli sakiewki, które były powszechnie wykorzystywane w średniowieczu.