Ferie zimowe z Muzeum Regionalnym w Pułtusku: „W świecie starożytnych Celtów”

W niedzielne przedpołudnie 3 lutego 2019 r. uczestnicy Ferii Zimowych z Muzeum Regionalnym w Pułtusku mieli okazję poznać dzieje ludu Celtów, który dotąd dzieci kojarzyły przede wszystkim z ekranizacją przygód Asterixa i Obelixa. Dr Józefów-Czerwińska, która poprowadziła warsztaty pt. „W świecie starożytnych Celtów” przedstawiła prawdziwe dzieje Celtów, które różnią się nieco od tego, co przedstawiane jest w animowanych opowieściach. Zwróciła też uwagę na relacje łączące Celtów z Cesarstwem Rzymskim. Zajęcia praktyczne polegały na próbach wykonania naczyń z plasteliny techniką sznurową. Ponadto dziewczęta robiły kolorową biżuterię z makaronu, a chłopcy kolorowali plansze z celtyckimi wojownikami.