Ferie zimowe z MRP – Miasto i jego mieszkańcy oczami XIX-wiecznego romantyka

W niedzielę 23 lutego 2020 r. odbyło się ostatnie spotkanie w Muzeum Regionalnym w Pułtusku podczas tegorocznych ferii. Na zakończenie przerwy zimowej Muzeum przygotowało warsztaty plastyczne dla dzieci w oparciu o twórczość Teofila Kwiatkowskiego, które zostały poprowadzone przez zaprzyjaźnioną z instytucją artystkę Kamilę Popko. Na wstępie zapoznała ona uczestniczki warsztatów z twórczością urodzonego w Pułtusku malarza Teofila Kwiatkowskiego nawiązując do kolekcji jego dzieł zgromadzonej w Muzeum. Opowiedziała także o przyborach i technikach malarskich, skupiając się przede wszystkim na technice akwareli. Ponadto zwróciła uwagę na mieszczańską modę z lat młodości bohatera zajęć. Uzbrojone w wiedzę teoretyczną dziewczynki stworzyły własne prace, które obrazowały Pułtusk w XIX wieku oraz jego mieszkańców.