Ferie zimowe w Muzeum Regionalnym w Pułtusku: „Muzungu jadą do Afryki”

We wtorek 29 stycznia 2019 r. rozpoczęliśmy cykl zajęć dla dzieci w ramach projektu Ferie zimowe w Muzeum Regionalnym w Pułtusku. Na pierwszym spotkaniu pod nazwą „Muzungu jadą do Afryki” uczestnicy poznali podróżnika Michała Synowca, pomysłodawcę przedsięwzięcia „Globtroter 4×4”. Pan Michał podróżuje od 20 lat po całym świecie. Jest pilotem samolotowym, paralotniowym oraz skoczkiem spadochronowym. Uczestniczy w wielu dużych przedsięwzięciach podróżniczych w kraju i za granicą, a także organizuje akcje pomocowe dla Polaków i Polonii na Wschodzie. Z zamiłowania i wykształcenia jest historykiem-etnografem.

„Muzungu” w afrykańskim języku tumbuka oznacza człowieka białej rasy. Tego i wiele innych ciekawostek związanych z fauną i florą Afryki dzieci dowiedziały się podczas zajęć. Największą radość wzbudziły przedmioty przywiezione przez pana Michała z jego wypraw. Chłopcy wcielali się w rolę myśliwych zakładając kołczany ze strzałkami i przymierzając się do łuków, zaś dziewczynki chętnie naśladowały afrykańskie tańce.

Kolejne zajęcia pod nazwą „Z wizytą w średniowiecznej pracowni krawieckiej” już w czwartek 31 stycznia 2019 r. Zapraszamy!