Ferie z Muzeum Regionalnym w Pułtusku: „Życie codzienne starożytnych Egipcjan oraz ich świątynie”

Ostatnie zajęcia z cyklu Ferie zimowe z Muzeum Regionalnym w Pułtusku odbyły się w czwartek 7 lutego 2019 r. Poprowadziły je dr Joanna Popielska-Grzybowska, kierownik Działu Wydawniczego w Instytucie Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych Polskiej Akademii Nauk oraz dr Jadwiga Iwaszczuk, kierownik Ośrodka Badań nad Świątynią Egipską w tym samym Instytucie, zastępca kierownika Polsko-Egipskiej Misji Archeologiczno-Konserwatorskiej w świątyni Hatszepsut w Deir el-Bahari. Tematem zajęć było: „Życie codzienne starożytnych Egipcjan oraz ich świątynie”. Na początku prowadzące zapoznały uczestników z podstawowymi zagadnieniami związanymi z obyczajami, pracą, odpoczynkiem, relacjami oraz wierzeniami i rytuałami starożytnych Egipcjan, następnie zaprosiły do zajęć praktycznych. Dzieci wykonały z plasteliny wybrany przez siebie amulet egipski, następnie nauczyły się techniki kopiowania rysunku za pomocą siatki i poznały niektóre hieroglify rozwiązując proste zadania.

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w przygotowanych przez nas zajęciach i zapraszamy na kolejne spotkania!