Barwny Korowód „Nad błękitną moją Narwią” – podziękowania, galeria zdjęć

Koordynatorzy Barwnego Korowodu XXII Dni Patrona Pułtuska św. Matusza – Muzeum Regionalne w Pułtusku i Pułtuska Biblioteka Publiczna im. Joachima Lelewela pragną serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom za przemarsz, pomysłowość w wykonaniu i prezentacji stylizacji oraz strojów dostosowanych do tegorocznego hasła: „Nad błękitną moją Narwią”.

Dni Patrona Pułtuska są świętem wszystkich mieszkańców miasta i gminy, które wspólnie tworzymy. Cieszymy się, że tak licznie dołączyli Państwo do Barwnego Korowodu i z entuzjazmem w nim uczestniczyli.

W tegorocznym Barwnym Korowodzie wzięli udział w porządku marszowym:

1. Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Pułtusku.
  2. Władze samorządowe wraz z zaproszonymi gośćmi, w tym delegacje zagraniczne z miast partnerskich: Ganderkesee w Niemczech oraz Szerencs na Węgrzech, a także zaprzyjaźnionego miasta Benátky nad Jizerou w Czechach.
  3. Niepubliczne Katolickie Przedszkole im. Świętej Rodziny w Pułtusku.
  4. Przedszkole Miejskie nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Pułtusku.
  5. Przedszkole Miejskie nr 5 w Pułtusku.
  6. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przemiarowie.
  7. Publiczna Szkoła Podstawowa im. bł. Jana Pawła II w Płocochowie.
  8. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Klaudyny Potockiej w Pułtusku z Filią w Bobach.
  9. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Henryka Sucharskiego w Pułtusku.
  10. Publiczna Szkoła podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Pułtusku.
  11. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 z Klasami Sportowymi im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku.
  12. Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Pułtusku.
  13. Zespół Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku.
  14. Środowiskowy Dom Samopomocy w Pułtusku.
  15. Pułtuska Grupa Rekonstrukcji Historycznej 13 Pułku Piechoty.
  16. Nadleśnictwo Pułtusk.
  17. Dom Polonii.
  18. Chorągiew Pułtuska.
  19. Artystyczny Zespół Estradowy MCKiS w Pułtusku.
  20. Stowarzyszenie Centrum Międzynarodowej Wymiany Młodzieży i Wolontariatu.
  21. Uczniowski Klub Sportowy Młode Orły Nadnarwianki Pułtusk.
  22. Młodzieżowy Klub Sportów Walki „KAN” Pułtusk.
  23. Strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Pułtusk.
  24. Motocykliści.
  25. Pułtuski Klub Terenowy 4×4 i ATV.

W sumie w Barwnym Korowodzie wzięło udział około 2000 osób, kilkadziesiąt motocykli, a także kilkadziesiąt pojazdów, w tym cztero- i sześciokołowych. Jeszcze raz dziękujemy i zachęcamy do uczestnictwa także w przyszłym roku!