Archeologia Pułtuska i okolic 2009-2019 – wystawa

Samorząd Gminy Pułtusk, Muzeum Regionalne w Pułtusku, Parafia pw. św. Mateusza w Pułtusku oraz Pracownia Archeologiczno-Konserwatorska SZPILA zapraszają na wystawę, która będzie prezentowana w kamienicy przy ul. Rynek 36 od 27 listopada 2019 r. do 31 stycznia 2020 r.

Wystawa podsumowuje działania archeologiczne w Pułtusku i regionie na przestrzeni ostatnich 10 lat. Zgromadzone zbiory są wynikiem badań prowadzonych w Pułtusku, Lutobroku, Poniatach Wielkich, Kacicach i Stawinodze. Ekspozycja jest wynikiem działań Muzeum Regionalnego w Pułtusku, Parafii pw. św. Mateusza w Pułtusku oraz lokalnych środowisk archeologicznych, które wspólnie podjęły decyzję o zaprezentowaniu zbiorów szerszej publiczności. Mamy nadzieje, że ta wystawa pokaże zwiedzającym, jak bogaty i zróżnicowany jest obraz archeologicznych dóbr kultury w regionie oraz stanie się przyczynkiem do zintensyfikowania działań zmierzających do ochrony dziedzictwa kulturowego tej części Mazowsza.