80. rocznica deportacji społeczności żydowskiej z Pułtuska – zaproszenie

Dzisiaj mija 80. rocznica deportacji społeczności żydowskiej z Pułtuska przez Niemców. W związku z tym Starosta Powiatu Pułtuskiego, Burmistrz Miasta Pułtusk, Muzeum Regionalne w Pułtusku, Pułtuskie Stowarzyszenie Dialogu Most oraz Stowarzyszenie Byłych Mieszkańców Pułtuska w Izraelu zapraszają uroczystości poświęcone tej rocznicy, które odbędą się w czwartek  26.09.2019 r. o godz. 10:00.

W programie:
10:00 – rozstrzygnięcie konkursu historyczno-literackiego „Pułtuski Krajobraz Pamięci”, Muzeum Regionalne w Pułtusku, ul. Rynek 36
10:20 – złożenie kwiatów pod pomnikiem poświęconym pamięci pułtuskich Żydów, al. Polonii
10:30 – spacer śladami historii pułtuskiej społeczności żydowskiej

Szczegóły na plakacie poniżej: